Jak wygląda sterowanie w grzejniku elektrycznym AeroFlow ?

Nasz energooszczędny grzejnik AeroFlow posiada Sterowanie Flexi Smart tzn. zintegrowany, programowalny cyfrowy termostat który zapewnia wygodną i sprawną kontrolę instalacji ogrzewania pomieszczenia. Na przejrzystym wyświetlaczu zawsze można odczytywać aktualną temperaturę pomieszczenia oraz stan pracy systemu ogrzewania elektrycznego. Dodatkowo można ustawić żądaną temperaturę komfortu, temperaturę nocną lub ochronę przed zamarzaniem każdego dnia tygodnia. Dzięki temu można dostosować czas włączania i wyłączania ogrzewania indywidualnie do osobistych godzin dziennych i cieszyć się wyjątkowym komfortem ogrzewania.

https://henimax.pl/produkt/termostat-wifi/

Czy ogrzane powietrze w grzejniku akumulacyjnym jest rozprowadzane przez dmuchawę jak w piecach akumulacyjnych?

Nie. Nasze energooszczędne grzejniki akumulacyjne nie wymagają żadnych urządzeń wspomagających rozprowadzania ciepła. Sztab fachowców powołany w tym celu opracował innowacyjną technikę AERO FLOW – wykorzystującą naturalne ciągi zimnego i gorącego powietrza. Oddawanie ciepła odbywa się przez połączenie konwekcji i promieniowania co zapewnia równomierną dystrybucję ciepła. Jest to ekologiczne, ekonomiczne i antyalergiczne rozwiązanie.

Czy druga taryfa prądu jest wymagana?

Nie. Grzejniki AeroFlow ładują się w trybie 20 minut lub mniej na godzinę, w ciągu całej doby dlatego taryfa nocna nie jest wymagana. Mimo korzystania z całodziennej taryfy G11 nasz grzejnik  AeroFlow jest ekonomiczny i energooszczędny.

Jakiego źródła prądu potrzebują grzejniki AeroFlow?

Napięcie sieciowe 230V jest w zupełności wystarczające. Nie jest wymagana siła! Nasze grzejniki elektryczne wygodnie i bezpiecznie podłączają Państwo do gniazda sieciowego, bez wizyty elektryka.

Jak zainstalować grzejniki elektryczne, czy są alternatywy dla montażu naściennego?

Uchwyt ścienny składający się z dwóch rozpór mocuje się w murze z dwoma kołkami i mocnymi śrubami. Są one dołączone do grzejnika wraz z podręcznikiem. Do mocowania do drewna, tynku lub innych materiałów zaleca się zakupić odpowiednie materiały mocujące w specjalistycznych sklepach. Alternatywnie oferujemy kółka lub stópki dzięki czemu łatwo przetransportujesz swój grzejnik z jednego pomieszczenia do drugiego w razie potrzeby.

Czy systemy ogrzewania elektrycznego są przyjazne dla środowiska ?

Ogrzewanie elektryczne nie zanieczyszcza środowiska, nie wytwarza żadnych drobnych pyłów ani gazów cieplarnianych co przyczynia się w znacznym stopniu do walki ze smogiem. Elektryczny system grzewczy jest bardzo popularny na całym świecie, zwłaszcza we Francji, w Wielkiej Brytanii, we Włoszech i w Chinach. Więc nie ogrzewaj swojego domu kosztem środowiska i przyrody, ale oszczędzaj środki dla przyszłych pokoleń i dbaj o naturę tak jak nasi zagraniczni sąsiedzi. Nasz energooszczędny grzejnik elektryczny AeroFlow spełnia wymogi programu czyste powietrze czy kawka.

Jakich kosztów energii należy się spodziewać?

Ogrzewanie akumulacyjne jest najbadziej ekonomiczne spośród wszystkich dostępnych na rynku grzejników elektrycznych. W przeciwieństwie do konwencjonalnych grzejników elektrycznych, to nie stalowa obudowa jest ogrzewana, ale szamot który bardzo dobrze przechowuje ciepło, aby utrzymać temperaturę grzejnika na stałym poziomie przez długi czas bez konieczności ładowania. Dlaczego grzejnik elektryczny energooszczędny? Gdyż nie działa w sposób ciągły – pobiera prąd tylko przez 20 minut lub mniej w ciągu godziny do maksymalnego naładowania, następnie wyłącza się i 40 minut oddaje ciepło zakumulowane wewnątrz bez użycia prądu. Cykl krótkiego ładowania i oddawania ciepła powtarza się w ciągu całego dnia.

Zużycie prądu „teoretyczne” można wyliczyć:

  1. moc urządzenia * czas użycia sprzętu = ilość zużytych kWh
  2. kWh * stawka za energię = koszty zużycia energii przez urządzenie.

Jednak… te obliczenia są dobre dla żarówki albo odkurzacza.

Koszt zużycia energii przez Grzejnik akumulacyjny będzie zależał od wielu czynników: ceny prądu od dostawcy, temperatury zewnętrznej, temperatury wewnętrznej, temperatury zadanej na termostacie oraz główny czynnik – od stopnia izolacji budynku.

Pamiętaj!

Tylko długofalowe testy mogą dać wiarygodne informacje na temat akumulacyjnych technik grzewczych w Twoim domu. Doświadczenia pokazały, że roczne zużycie przy względnie ocieplonych pomieszczeniach wynosi 75 – 125 kWh na m² powierzchni grzewczej.

Jakie są warunki gwarancji dla elektrycznych systemów ogrzewania AeroFlow ?

Otrzymasz 30 lat gwarancji na funkcjonowanie grzejników. Masz 2 lata gwarancji na akcesoria, pokrywy boczne i termostaty. Modyfikacje kabla zasilającego (np. Stałe połączenie z zasilaczem) nie mają wpływu na gwarancję. Więcej informacji znajduje się w zakładce regulamin.