Fotowoltaika do ogrzania domu – informacje w pigułce

Czas wielkich gigantów energetycznych się kończy. Zdecentralizowane zaopatrzenie w energię i źródła odnawialne staną się normą przyszłego zaopatrzenia w energię. Coraz większa część ludzkości widzi korzyści płynące z używania indywidualnie generowanej energii odnawialnej.

Instalacje fotowoltaiczne dla domu są idealnym sposobem na to, aby zadbać o środowisko oraz o ilość i jakość wykorzystywanej energii. Generowanie prądu we własnym zakresie jest możliwe dzięki nowoczesnym panelom fotowoltaicznym, które pozyskują energię elektryczną z promieni słonecznych. Dlaczego więc nie skorzystać z tego darmowego źródła, które przez cały rok może zasilać urządzenia codziennego użytku w Twoim domu?

Korzystaj ze słońca i obniż rachunki za prąd dzięki instalacji fotowoltaicznej!

Mikroelektrownia, zainstalowana np. na dachu, pozwoli zapomnieć o wysokich rachunkach za prąd i niespodziewanych podwyżkach cen. Dzięki temu rozwiązaniu staniesz się prawie samowystarczalny. Profesjonalnie dobrana instalacja fotowoltaiczna pod względem mocy paneli pozwoli cieszyć się pozyskaniem takiej ilości prądu jakiej potrzebujesz.

Nie jesteś jednak pewien czy sama fotowoltaika wystarczy do ogrzania całego domu? Koniecznie przeczytaj nasz artykuł, w którym podpowiadamy, czy opłaca się łączyć odnawialne źródła energii z grzejnikami elektrycznymi.

Jak duża musi być instalacja fotowoltaiczna, aby ogrzać dom?

Zasada jest prosta, im większy budynek, tym paneli fotowoltaicznych musi być więcej. Dom o przeciętnej izolacji ok. 100 m² ma zapotrzebowanie na ok. 6500 kWh rocznie z naszymi grzejnikami elektrycznymi AeroFlow. Wystarczy do tego system fotowoltaiczny o mocy 10 kW. Do instalacji solarnej o mocy 10 kWp potrzeba ok. 100 m² powierzchni dachu.

Opłacalność tej inwestycji podnosi fakt, iż w ciągu ostatnich kilku lat nastąpił widoczny spadek kosztów fotowoltaiki. Co więcej, można z pewnością oczekiwać, że koszt systemów fotowoltaicznych będzie nadal spadał. Wydaje się zatem, że to rozsądna inwestycja, która przynosi wiele korzyści. Przede wszystkim nie oddziałuje negatywnie na środowisko, a przy tym pozwala zaoszczędzić na rachunkach za energię elektryczną. Można je również łączyć z innymi rozwiązaniami, takimi jak:

  • pompa ciepła
  • kocioł elektryczny
  • folie grzewcze
  • grzejniki elektryczne

Grzejniki elektryczne AeroFlow – czy to dobry pomysł?

Tak! Świat pędzi do przodu a z nim nowoczesne technologie. Dziedzina ogrzewania nie może pozostawać w tyle. Szacuje się, że w przyszłości bazować będziemy tylko na odnawialnych, ekologicznych źródłach energii. Czas „prymitywnych” źródeł pozyskiwania energii dobiega końca. Biorąc pod uwagę ten fakt oraz wysokie oczekiwania naszych klientów – nasza firma wychodzi naprzeciw! Postanowiliśmy wprowadzić na polski rynek idealne rozwiązanie. To grzejniki akumulacyjne Aeroflow, zasilane energią elektryczną. Jeśli szukają Państwo ogrzewania fotowoltaicznego, nowoczesnego, designerskiego a przy tym energooszczędnego, to dobrze Państwo trafili!

Zalety łączenia fotowoltaiki z grzejnikami akumulacyjnymi

Grzejniki elektryczne AeroFlow są świetnym rozwiązaniem wszędzie tam, gdzie jest dostęp do prądu. To rozwiązanie nie tylko ma doskonały wpływ na środowisko, ale dzięki niemu nie musisz dodatkowo inwestować pieniędzy w instalację. Stosując je jako główne ogrzewanie w Twoim nowym domu – oszczędzasz na kotłowni, drogich instalacjach, serwisach i kosztach pobocznych. W dodatku energooszczędne ogrzewanie elektryczne jest wydajne i wcale nie takie drogie, jak się powszechnie uważa. Idealne sprawdzi się w połączeniu z dostawcą energii ze źródeł odnawialnych (energia wiatrowa, woda, fotowoltaika). Możesz też zastosować je jako dodatkowe źródło ciepła w połączeniu z piecem opalanym drewnem, pompą ciepła, ogrzewaniem podłogowym czy kotłem elektrycznym. Nasze grzejniki powierzchniowe to najlepszy sposób na ciepło, komfort i nowoczesność. Teraz w łatwy sposób możesz sterować odpowiednią temperaturą, dzięki czemu zaoszczędzisz czas oraz pieniądze na poborze prądu. Co wyróżnia nasze grzejniki powierzchniowe?

Przestań stresować się rachunkami za prąd – zainwestuj w panele fotowoltaiczne i grzejniki AeroFlow

Fotowoltaika plus ogrzewanie elektryczne.

Grzejniki elektryczne nie działają w sposób ciągły. W przeciwieństwie do konwencjonalnych grzejników elektrycznych, to nie stalowa obudowa jest ogrzewana, ale szamot który bardzo dobrze przechowuje ciepło, aby utrzymać temperaturę grzejnika na stałym poziomie przez długi czas bez konieczności ładowania. 

W nowo powstających, szczelnych budynkach, zapotrzebowanie na energię jest znacznie mniejsze niż w przypadku starego budownictwa, ponieważ inwestorzy starają się zbudować dom, który przypomina nieco termos. Przy zastosowaniu paneli słonecznych i grzejników akumulacyjnych AeroFlow cała inwestycja zaczyna generować oszczędności niemal natychmiast po jej uruchomieniu i zaczyna się zwracać w postaci niższych rachunków.

Fotowoltaika i kocioł elektryczny

Ciepło magazynowane jest w tego rodzaju grzejnikach przez długi czas, dzięki temu możesz ogrzewać swój dom za darmo, łącząc system grzewczy AeroFlow z fotowoltaiką.

Fotowoltaika – przyszłość tak wygląda

  • Ogniwa słoneczne znajdują się już nie tylko w klasycznych modułach fotowoltaicznych na dachu, ale także w szybach okiennych i murze.
  • Ceny paneli fotowoltaicznych nadal spadają
  • Domy pasywne są przyszłością budownictwa
  • Grzejniki elektryczne stają się bardziej wydajne i pełnią rolę systemów magazynowania ciepła.

Efektywnie zarządzaj energią w swoim domu.