AEROFLOW

Grzejniki elektryczne AeroFlow są świetnym rozwiązaniem wszędzie tam, gdzie jest dostęp do prądu. Stosując je jako główne ogrzewanie w Twoim nowym domu – oszczędzasz na kotłowni, drogich instalacjach, serwisach i kosztach pobocznych. Idealne w połączeniu z dostawcą energii ze źródeł odnawialnych (energia wiatrowa, woda, fotowoltaika). Możesz też zastosować je jako dodatkowe źródło ciepła w połączeniu z piecem opalanym drewnem. Nasze grzejniki  to najlepszy sposób na ciepło, komfort i nowoczesność.

Poniższe zdjęcie przedstawia:

  • – dedykowany metraż pomieszczeń
  • – nazwa produktu która jest też wartością mocy grzewczej Wat
  • – rozmiar grzejników (długość x wysokość , głębokość standardowa 90 mm)

 

 

Z czego zbudowany jest Grzejnik akumulacyjny AeroFlow ?

Technologia AeroFlow składa się z idealnej kombinacji specjalnie ukształtowanych listew stalowych i rdzenia akumulacyjnego z wysoko zagęszczonego szamotu. Ciekawostką jest grubość rdzenia. W tak zwanym “gorącym procesie prasowym” – wkład, który ma 16 cm zamieniany jest na 2 cm. Mimo to właściwości akumulacyjne nie ulegają zmianie, a grzejniki otrzymują tak cienką formę jak nigdy dotąd. W takim wkładzie hermetycznie zatopione zostały przewodniki cieplne wykonane z chromu. W przeciwieństwie do konwencjonalnych grzejników elektrycznych, to nie stalowa obudowa jest ogrzewana, ale szamot który bardzo dobrze przechowuje ciepło, aby utrzymać temperaturę grzejnika na stałym poziomie przez długi czas bez konieczności ładowania. Grzejnik nagrzewa się bardzo szybko i równomiernie. Ponadto żebrowana powierzchnia grzejnika elektrycznego AeroFlow emituje więcej promieniowania cieplnego niż urządzenia o płaskiej powierzchni.

 

 

 

 

 

Jak działa Grzejnik elektryczny AeroFlow ?

Grzejniki elektryczne nie działają w sposób ciągły – pobierają prąd tylko przez 20 minut w ciągu godziny do maksymalnego naładowania, następnie wyłączają się i 40 minut oddają ciepło zakumulowane wewnątrz bez użycia prądu. Cykl krótkiego ładowania i oddawania ciepła powtarza się w ciągu całego dnia. Jeśli pomieszczenie będzie utrzymywało temperaturę zadaną na termostacie, grzejnik nie włączy się na kolejne ładowanie do czasu aż temperatura spadnie poniżej zaprogramowanej lub w celu podtrzymania temperatury włączy się do ładowania tylko na kilka minut. Temperatura powierzchni grzejników elektrycznych AeroFlow wynosi 30 – 65 stopni Celsjusza w zależności od ustawienia.

Półprzekrój naszych urządzeń:

1. wkład szamotowy ze zintegrowanym przewodem grzejnym

2. obudowa ze stali nierdzewnej

3. powłoka proszkowa RAL 9010

4. żebra AeroFlow

5. ruchoma pokrywa 

6. ciepło konwekcyjne 75%

7. ciepło promieniowe 25%

 

 

Więcej informacji:

Najczęściej zadawane pytania