Czy grzejnik Aeroflow to piec akumulacyjny? 

Coraz częściej mówi się o stosowaniu energooszczędnych rozwiązań w celu ochrony środowiska. W związku z tym powstają coraz to nowsze, ekologiczne metody służące w codziennym życiu. Jedną z nich jest korzystanie z odpowiednich systemów grzewczych. Obecnie na rynku istnieją rozwiązania, dzięki którym możliwe jest ocieplanie mieszkania i domu w bardzo ekologiczny sposób. Są nimi akumulacyjne piece i grzejniki elektryczne. Co je różni od siebie?

Zarówno akumulacyjne grzejniki elektryczne jak i piece są nowoczesnymi rozwiązaniami, z których korzystanie jest proste i niewymagające. Obie technologie wykorzystują zjawisko magazynowania ciepła. Różni je jednak kilka cech, które mogą znacząco wpłynąć na wybór tylko jednego z rozwiązań.

Jedną z największych różnic jest oczywiście ich wygląd i waga. Piece akumulacyjne są potężne i mogą ważyć nawet ponad 300 kg, co w porównaniu do zaledwie kilkunastu kilowych grzejników jest dużą różnicą. Grzejniki mają także bardziej estetyczny wygląd zewnętrzny. Dzięki temu nadają się bardziej do nowoczesnych wnętrz. Piece akumulacyjne w porównaniu do grzejników elektrycznych są także droższą inwestycją. Wiąże się z nimi większy wydatek na instalacje i serwisy, podczas gdy grzejniki elektryczne akumulacyjne to jedynie koszt ponoszony za samo urządzenie.

Z większym wydatkiem związane jest także podłączenie pieca. Do tego celu niezbędna jest wizyta elektryka, instalacja pieca akumulacyjnego może zająć nawet kilka godzin i wymaga podłączenia i skonfigurowania skomplikowanych urządzeń sterujących nie wchodzących w skład pieca. Grzejnik tego nie wymaga, ponieważ można podłączyć go łatwo samemu, za pomocą jednej wtyczki. Warte uwagi jest także to, że grzejnik o wiele bardziej przystosowany jest współczesnego świata. Można obsługiwać go przy użyciu telefonu, co wpływa na komfortowe korzystanie z niego z dowolnego miejsca w domu.

Czy druga taryfa prądu jest wymagana?

Tak  – Piece akumulacyjne  pobierają energię (ładują się) za pomocą prądu podczas trwania tzw. tańszej taryfy energetycznej, a oddają je przez pozostałe godziny w ciągu trwania doby.

Nie – Grzejniki AeroFlow ładują się w trybie 20 minut lub mniej na godzinę, w ciągu całej doby dlatego taryfa nocna nie jest wymagana.

Proces oddawania ciepła

Piece z rozładowaniem dynamicznym posiadają wentylator promieniowy lub ślimakowy który w miarę potrzeby wydmuchuje ciepłe powietrze z pieca do pomieszczenia. Grzejniki AeroFlow nie emitują żadnych ruchów powietrza w pomieszczeniu a co za tym idzie kurzu, co w starszych piecach akumulacyjnych często było problemem dla alergików.

Innowacyjna technika AERO FLOW – wykorzystuje naturalne ciągi zimnego i gorącego powietrza. Oddawanie ciepła odbywa się przez połączenie konwekcji i promieniowania co zapewnia równomierną dystrybucję ciepła. Jest to ekologiczne, ekonomiczne i antyalergiczne rozwiązanie.

Już samo sterowanie ogrzewaniem może zapewnić duże oszczędności

Piece dynamiczne posiadają dmuchawę, która załączana jest automatyczne przez regulator temperatury pomieszczeń. Bez niego piec traci podstawową zaletę, czyli elastyczne i dokładne dostosowanie temperatury w budynku do preferencji użytkowników. Regulatory temperatury mogą być montowane wewnątrz pieca lub w pewnym oddaleniu na ścianie. Te montowane wewnątrz są niewidoczne i nie wymagają okablowania, te drugie lepiej oddają rzeczywistą temperaturę pomieszczenia, zapewniając w nim wyższy komfort. W obu przypadkach należy pamiętać aby obwód dmuchawy podłączyć niezależnie od obwodu grzałek.


Energooszczędny grzejnik AeroFlow posiada Sterowanie Flexi Smart tzn. zintegrowany, programowalny cyfrowy termostat który zapewnia wygodną i sprawną kontrolę instalacji ogrzewania pomieszczenia. Na
przejrzystym wyświetlaczu zawsze można odczytywać aktualną temperaturę pomieszczenia oraz stan pracy systemu ogrzewania elektrycznego. Dodatkowo można ustawić żądaną temperaturę komfortu,
temperaturę nocną lub ochronę przed zamarzaniem każdego dnia tygodnia. Dzięki temu można dostosować czas włączania i wyłączania ogrzewania indywidualnie do osobistych godzin dziennych i cieszyć się wyjątkowym komfortem ogrzewania.