Ogrzewanie konwekcyjne czy promieniowe?

Czym jest ogrzewanie konwekcyjne?

Konwekcja to unoszenie się ciepła spowodowane różnicą temperatury poszczególnych warstw powietrza wydostającego się z urządzenia grzewczego, ten ruch powietrza powoduje przemieszczanie się ciepłego i zimnego powietrza w całym pomieszczeniu co umożliwia jego szybkie ogrzanie. W przeciwieństwie do pieców akumulacyjnych, nasze grzejniki konwekcyjne AeroFlow nie mają żadnej dmuchawy, która w sposób wymuszony wydmuchuje ciepło z wewnątrz i unosi kurz.

Czym jest ogrzewanie promieniowe?

Grzejniki promieniowe wykorzystują w swej pracy efekt frontalnego emitowania termoelektrycznych fal cieplnych, odczucie takich fal zbliżone jest do ciepłych promieni słonecznych lub przyjemnego ciepła gdy siedzimy blisko kominka. Promieniowanie to rozprzestrzenia się w linii prostej, pozwalając na przejmowanie wytworzonego ciepła przez nas samych oraz przedmioty z naszego otoczenia, zapewniając również niewielką różnicę temperatur między podłogą a sufitem.

Co wybrać promiennik czy grzejnik akumulacyjny konwektorowy?
A gdyby tak połączyć to, co najlepsze z obu instalacji?

Nasze Elektryczne grzejniki konwekcyjne AeroFlow ogrzewają pomieszczenie szybko i sprawnie. To produkty łączące zalety promieniowania i konwekcji. Gdy mówimy o naszym grzejniku, że oddaje ciepło na drodze konwekcji, tak naprawdę znaczy to, że zjawisko konwekcji dominuje nad promieniowaniem – rozkład ciepła konwekcyjnego to 75%, ciepło promieniowe 25%. System ten umożliwia emitowanie łagodnego i otaczającego ciepła w całym ogrzewanym pomieszczeniu. Wykonana ze stali nierdzewnej specjalna żebrowana powierzchnia pozwala bez przeszkód oddawać konwekcyjne ciepło oraz emituje o 1/3 więcej promieniowania cieplnego niż konkurencyjne urządzenia grzewcze o płaskiej powierzchni. Grzejniki są niezwykle wydajne, reagują bardzo szybko i efektywnie na każdą zmianę temperatury w pomieszczeniu. Komfort cieplny, który dostarczają, jest porównywalny z komfortem, jaki daje nam standardowo stosowany wodny system Centralnego Ogrzewania.

Elektryczne grzejniki konwekcyjne dostępne w asortymencie to produkt niemieckiej firmy Thermotec. Są proste w montażu i stanowią alternatywę dla paliw stałych.

Ogrzewanie akumulacyjne AeroFlow to perfekcyjne rozwiązanie dla wszystkich spragnionych ciepła oraz wysokiej jakości produktów w atrakcyjnych cenach. Są wygodne w użyciu i niezmiernie praktyczne. Zastosowana w nich technologia pozwala na znaczące obniżenie rachunków za energię elektryczną.

Ekologiczne rozwiązania mogą być wykorzystywane zarówno jako podstawowe urządzenie do ogrzewania pomieszczeń, jak i sprzęt uzupełniający działający już system CO. Mogą być stosowane w domach jednorodzinnych oraz biurach i obiektach użyteczności publicznej.

Elektryczne grzejniki konwekcyjne

Każdy oferowany elektryczny grzejnik konwekcyjny to nowoczesna konstrukcja gwarantująca komfort wszystkim osobom przebywającym w ogrzewanym przez nie pomieszczeniu. Pozwala zachować doskonałe warunki termiczne niezależnie od aktualnej temperatury zewnętrznej.

Dużą zaletą tych urządzeń jest możliwość szybkiego nagrzania wnętrz nawet w okresie zimowym. Jednocześnie nie ma obaw o bezpieczeństwo ich działania, gdyż są wyposażone w specjalnie zaprojektowane elementy zabezpieczające przed przegrzaniem oraz pożarem. Odpowiednia odległość od płaszczyzny podłogi zapobiega niebezpiecznemu przegrzewaniu się sprzętu. Należy pamiętać, aby nie zakrywać grzejnika konwekcyjnego ponieważ w ten sposób uniemożliwiamy wydostawanie się ciepła we właściwy sposób i obniżamy jego wydajność. Oprócz tego nasz grzejnik konwektorowy ma zabezpieczenie przed przegrzaniem, jeśli zostanie czymś przykryty – w celu suszenia lub zostanie zakryty zasłoną, system rozłączy się i przestanie grzać.

Znajdujące się w naszej ofercie produkty są również świetnym sposobem na rozwiązanie problemów z ogrzaniem budynku w lokalizacjach, gdzie nie ma dostępu do sieci gazowej. Ogrzewanie elektryczne stanowi wówczas alternatywę dla kotłów grzewczych, jest uniwersalne gdyż można jezastosować wszędzie tam gdzie jest gniazdko do prądu.

Funkcjonalność i energooszczędność wraz z doskonałym designem to cechy, które definiują oferowane przez Henimax produkty grzewcze. W połączeniu z budownictwem o wysokiej efektywności cieplnej oraz szczelności stanowią dobre uzupełnienie ekologicznego trendu.

Wydajne grzejniki konwekcyjne

Oferowane przez nas wydajne grzejniki konwekcyjne z zasilaniem elektrycznym mają obudowy, które pełnią funkcję osłonową. Nagrzewają się maksymalnie do 65 stopni, dzięki temu nie trzeba się obawiać poparzenia gdy przyłożymy rękę do powierzchni grzewczej. Nie trzeba żadnych dodatkowych instalacji, podłączenie wtyczką do prądu, 230V.

Poza rozwiązaniami opartymi o grawitacyjny przepływ ciepła są też dostępne produkty wyposażone w wydajne i ciche wentylatory, starszej generacji piece akumulacyjne używane. Umożliwiają one szybkie ogrzewanie pomieszczeń, działają jednak na drugiej taryfie prądu. Jednak jest to produkt coraz rzadziej wybierany przez klientów ze względu na jego gabaryty oraz dużo większą moc grzewczą w porównaniu do bardzie wydajnych grzejników konwekcyjnych AeroFlow. Przykładowo, chcąc zakupić piec akumulacyjny do pomieszczenia około 20-25m2 trzeba wybrać piec o mocy 3kW z kolei do tego samego metrażu wystarczy grzejnik AeroFlow Midi 1950W – jest to różnica 1 kW aby ogrzać to samo pomieszczenie. Dzieje się tak ponieważ została zastosowana technologia połączenia właściwości akumulacyjnych z nowoczesną, opatentowaną technologią AeroFlow, która umożliwia oddawanie ciepła na zasadzie konwekcji i promieniowania. Dodatkowo czuły termostat kontroluje temperaturę, utrzymuje ją na stałym poziomie, dzięki czemu unikamy sytuacji, gdy pomieszczenie jest przegrzane lub wychładza się zupełnie.

Elektryczne grzejniki konwekcyjne to urządzenia charakteryzujące się wieloma zaletami. Są łatwe w przenoszeniu w porównaniu do dużych i ciężkich pieców akumulacyjnych– najmniejszy grzejnik waży 19 kg a największy 55kg a kolei waga pieca akumulacyjnego zaczyna się od 98 kg. Wszystkie dostępne grzejniki elektryczne AeroFlow posiadają w zestawie akcesoria do montażu na ścianę ale jeśli ktoś nie chce ich wieszać, można również zastosować proste w montażu akcesoria umożliwiające postawienie grzejnika na podłodze i jego późniejsze przemieszczanie. Kółka lub stópki do postawienie grzejnika ściennego na podłogę są dostępne w akcesoriach dodatkowych ich cena to 249 zł za stópki i 349 zł za kółka. Montaż ściennego grzejnika elektrycznego powinien zostać wykonany zgodnie z zaleceniami zawartymi w instrukcji.

Systemy sterowania elektronicznego zastosowane w urządzeniach pozwalają na utrzymywanie odpowiedniej temperatury we wnętrzach. Wbudowany termostat posiada kilka funkcji – pierwsza najprostsza to ustawienie jednej temperatury utrzymywanej przez całą dobę poprzez użycie na programatorze przycisków, prawego w celu zwiększenia temperatury lub lewego w celu jej zmniejszania. Druga opcja to programowanie tygodniowe temperatury w sześciu oknach czasowych każdego dnia. Trzecia opcja, do której potrzebny jest specjalny moduł internetowy Flexi Smart – aby wygodnie, zdalnie, za pomocą aplikacji w telefonie kontrolować wszelkie ustawienia grzejników.

W efekcie ogrzewanie na zasadzie konwekcji i promieniowania w połączeniu z szamotowym wnętrzem akumulującym i czuły termostat kontrolujący temperaturę zapewnią spore oszczędności na rachunkach za prąd.

Jeżeli szukają Państwo sposobu na ogrzanie pomieszczeń bez konieczności montażu skomplikowanych instalacji CO czy kupowania ciężkiego sprzętu, to zapraszamy do skorzystania z naszej bogatej oferty elektrycznych grzejników konwekcyjnych. Urządzenia objęte są 30-letnią gwarancją.