Na etapie projektowania łazienki, warto przemyśleć źródło ogrzewania, które będzie optymalne dla uzyskania wysokiego komfortu cieplnego. Wygodne są grzejniki podłączane do instalacji centralnego ogrzewania. Jeżeli jednak nie chcesz uzależniać ciepła w łazience od pracy pieca, zaopatrz wnętrze w grzejnik elektryczny. Może pełnić funkcję podstawowego ogrzewania lub dogrzewać łazienkę w chłodniejsze dni. 

Na co należy zwrócić uwagę, wybierając grzejnik do łazienki?

W sprzedaży dostępna jest szeroka paleta urządzeń o zróżnicowanych parametrach technicznych, ale nie wszystkie okazują się dobrym rozwiązaniem do łazienki. 

Kluczowym parametrem jest przede wszystkim moc grzejnika. Od tego zależy komfort i koszt użytkowania. Nie należy tutaj jednak stosować zasady: mniejsza moc – niższy pobór energii – niższe koszty. Jeżeli w łazience zostanie umieszczony grzejnik o zbyt małej mocy, będzie musiał pracować niemal przez cały czas, aby wypracować ustaloną temperaturę. Będzie to skutkowało wyższymi rachunkami za ogrzewanie. 

Przyjmuje się, że na każdy 1 m2 powinno przypadać od 80 do 100 W mocy grzewczej grzejnika. Jeżeli Twoja łazienka ma 10 m2, warto wybrać grzejnik elektryczny o mocy 800-1000 W. Są to wyliczenia dla budynku z dobrą izolacją, bez nadmiernego wychładzania. 

Do łazienek należy wybierać grzejniki o podwyższonym stopniu ochrony przed wilgocią. Jest to konieczne, ze względu na panujące we wnętrzu trudne, specyficzne warunki. 

Najwygodniejsze modele dostępne na rynku posiadają pełny zakres regulacji temperatury. Polecane są z cyfrowym ustawieniem temperatury oraz precyzyjnym programowaniem czasu pracy w okresie dziennym, oraz tygodniowym. Urządzenie pracuje wtedy ekonomicznie i gdy zachodzi taka potrzeba.

Warto zdecydować się na model, który można zarówno zamontować na ścianie, jak i ustawić na nóżkach. Pozwala to na swobodne dopasowanie urządzenia do potrzeb w pomieszczeniu. Ostatnim aspektem jest design, który powinien być atrakcyjny. Grzejnik będzie pełnił wtedy funkcję praktyczną, jak i estetyczną. Na rynku dostępne są modele w różnych kształtach, kolorach i rozmiarach, dlatego bez trudu uda się wybrać rozwiązanie spójne z aranżacją wnętrza. 

Grzejniki łazienkowe w ofercie Henimax

Proponujemy grzejniki elektryczne do nowoczesnych łazienek, estetycznie wykonane i wyróżniające się wydajną formułą umożliwiającą wypełnienie wnętrza przyjemnym ciepłem. Elektryczne grzejniki są elastycznym rozwiązaniem, które można wprowadzić do wnętrza bez przenoszenia całej instalacji odpowiedzialnej za dostarczanie oraz odbieranie wody. 

W naszej ofercie dostępne są przede wszystkim popularne drabinkowe grzejniki elektryczne, które świetnie wpisują się w aranżacje wnętrz klasycznych, jak i nowoczesnych. Na zamówienie możemy również wycenić każdy model poniższych grzejników łazienkowych w innym wymiarze, mocy oraz kolorze – w zależności od potrzeb.

Grzejniki łazienkowe Alex

W sprzedaży „od ręki” dostępne są dwa modele o mocy 400 W i 600 W. Wyróżniają się nowoczesnym, ale stonowanym wyglądem, pozwalają kontrolować ilość zużywanej energii. Bez żadnych problemów dopasować je można do mniejszych oraz większych wnętrz łazienkowych. 

Grzejniki łazienkowe Fiona

Trwałe i solidne grzejniki łazienkowe o mocy 400 W i 600 W, skutecznie rozprowadzają ciepło po wnętrzu. Pasują do tradycyjnych oraz modernistycznych przestrzeni. Wyróżniają się prostą konstrukcją, łatwym montażem oraz intuicyjną obsługą.

Grzejniki łazienkowe Warp T One

Grzejniki łazienkowe z tej serii mają moc 400 W, 600 W oraz 800 W. Wyróżniają się stylowym designem, a kolorystykę można dopasować do własnych potrzeb wybierając z szerokiej palety kolorów RAL, specjalnych oraz premium. Zapewniają skuteczne ogrzewanie w nowoczesnych, tradycyjnych oraz rustykalnych wnętrzach łazienkowych. 

Grzejniki łazienkowe wzbogacone o nowe technologie

Zaprojektowane w trosce o najdrobniejsze detale grzejniki elektryczne do łazienki, uwzględniają współczesne potrzeby klientów. Posiadają nowoczesny wyświetlacz LCD, dzięki któremu można otrzymać szybko informacje o bieżących ustawieniach. Przydatna jest 5-stopniowa regulacja temperatury w zakresie od 30 do 60 stopni Celsjusza.

Najważniejszym elementem wszystkich grzejników łazienkowych dostępnych w ofercie Henimax jest grzałka elektryczna KTX, która zapewnia niskie zużycie prądu. Nasze propozycje zostały przygotowane dla wymagających klientów. 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *