EKONOMICZNY GRZEJNIK ELEKTRYCZNY                              

Choć globalne zasoby paliw kopalnych kurczą się z roku na rok, ogrzewanie elektryczne w Polsce wciąż nie należy do najpopularniejszych. Wszystko przez stosunkowo wysokie ceny energii, mające wpływ na ostateczne koszty eksploatacji systemu grzewczego. Z tego powodu kotły węglowe i gazowe w dalszym ciągu postrzegane są jako bardziej wydajne i tańsze od niekonwencjonalnych metod. Tymczasem, ekonomiczne grzejniki na prąd wcale nie muszą być droższe niż instalacja gazowa czy piec na węgiel pod warunkiem zastosowana odpowiednich, energooszczędnych i nowoczesnych rozwiązań, podnoszących wydajność całego systemu

ENERGOOSZCZĘDNE OGRZEWANIE ELEKTRYCZNE

Na koszt utrzymania systemów ogrzewania elektrycznego na ścianę wpływ ma bardzo wiele czynników. Ceny prądu to tylko jeden z kilku elementów, składających się na ostateczną wysokość opłat za takie ogrzewanie. Gdyby kierować się wyłącznie cennikiem za kilowatogodzinę, kosztującą średnio w granicach 60 groszy, w istocie można byłoby się zniechęcić. Tymczasem kalkulacja opiera się na wielu innych wskaźnikach, takich jak wydajne i ekonomiczne wykorzystanie zużytej energii, standard docieplenia budynku, wartość samych urządzeń grzewczych i całej instalacji, a także jej awaryjność i koszty eksploatacji.

Suma wszystkich powyższych czynników wpływa na to, ile faktycznie w skali roku zapłacimy za ogrzewanie elektryczne. Odpowiednio docieplony dom w połączeniu z wyborem wysokiej jakości osprzętu mogą sprawić, że kwota na rachunku za energooszczędne grzejniki na prąd nie będzie miała tak drastycznego wpływu na to, ile ogółem zapłacimy za użytkowanie instalacji grzewczej.

ENERGOOSZCZĘDNY GRZEJNIK

Jednym z najważniejszych warunków opłacalności ogrzewania elektrycznego w domu jest zaprojektowanie instalacji w oparciu o produkty grzewcze dostosowane do potrzeb mieszkańców. Bardzo ciekawym i coraz popularniejszym ze względu na swoją wydajność rozwiązaniem są energooszczędne grzejniki dostępne w naszym sklepie. Tego typu urządzenie pozwala na wydajne i całkowicie bezproblemowe ogrzewanie wszelkiego typu pomieszczeń – od wnętrz mieszkalnych, po lokale komercyjne, biura i wiele innych.

Konstrukcja nowoczesnych grzejników na ścianę w połączeniu z dobrym dociepleniem budynku oraz atrakcyjną taryfą za prąd, sprawiają, że ogrzewanie elektryczne nawet w kraju takim, jak Polska może być nie tylko efektywne, ale również bardzo opłacalne.

Ekonomiczne grzejniki na prąd, przeznaczone do montażu na ścianę, to konstrukcje o prostym mechanizmie działania. Tego rodzaju urządzenia, podobnie jak tradycyjne kaloryfery, wykorzystują zjawisko konwekcji, czyi transmisji ogrzanego powietrza po całym wnętrzu. Chłodne powietrze zasysane jest w dolnej części, ulega ogrzaniu wewnątrz urządzenia, a następnie unosi się, ogrzewając wnętrze.

Wydajność tego rodzaju rozwiązań wynika ze stosunkowo dużej powierzchni grzewczej, co sprawia, że udostępniane przez nasz sklep nowoczesne energooszczędne grzejniki elektryczne są w stanie w krótkim czasie ogrzać sporych rozmiarów pokój. Oczywiście, kluczowy będzie dobór odpowiedniej mocy kaloryfera – o tym piszemy w dalszej części tekstu.

Współczesne, ekonomiczne grzejniki na prąd mogą być stosowane w dowolnym miejscu w domu. Nie ma żadnych przeciwwskazań, by montować je w kuchni, salonie, sypialni czy łazience. Do tej ostatniej lokalizacji możemy wybrać również nowoczesne i wydajne artykuły drabinkowe, wykorzystywane jako suszarki.

Co istotne, na rynku znajdziemy zarówno rozwiązania stacjonarne, przeznaczone do montażu na ścianę, jak i przenośne, które można swobodnie transportować. Nie brakuje również modeli dekoracyjnych, pokrytych elegancką, chromowaną powłoką, idealnych do nowoczesnych, stylowych wnętrz. Aby energooszczędny grzejnik elektryczny zapewnił najbardziej wydajne ogrzewanie, zaleca się zamontować go pod oknem, na zewnętrznej ścianie budynku. W ten sposób dodatkowo zwiększamy skuteczność grzewczą, wykorzystując kierunek naturalnego ruchu powietrza.

ZALETY GRZEJNIKÓW ELEKTRYCZNYCH

Istnieje wiele powodów, dla których warto rozważyć ekonomiczne ogrzewanie elektryczne. Tego rodzaju rozwiązanie wyróżnia się wieloma zaletami, zarówno od strony praktycznej i estetycznej. Najważniejsze z nich to

 • nieskomplikowana i relatywnie niedroga instalacja,
 • możliwość dopasowania wariantu w pełni odpowiadającego naszym indywidualnym preferencjom,
 • łatwe i wygodne sterowanie temperaturą wewnątrz,
 • bezgłośna i praktycznie bezobsługowa praca energooszczędnego grzejnika elektrycznego,
 • swoboda w rozbudowie systemu ogrzewania w zależności od potrzeb,
 • bezpieczeństwo dla alergików,
 • ochrona przed przegrzaniem lub przemrożeniem pomieszczenia dzięki zastosowaniu termostatu,
 • powolne oddawanie ciepła, znacznie dłuższe od czasu pobierania energii elektrycznej,
 • gwarancja 30 lat.

WYGODA I BEZPIECZEŃSTWO UŻYTKOWANIA

Nowoczesne energooszczędne ogrzewanie elektryczne jest nie tylko wydajne i niedrogie, ale również bardzo bezpieczne. Konstrukcja grzejników ogranicza występowanie ostrych kantów, co jest istotne zwłaszcza w domach z małymi dziećmi.

Mimo dużej efektywności i możliwości szybkiego ogrzania wnętrza, obudowa nie ulega intensywnemu nagrzewaniu, co minimalizuje ryzyko poparzenia – nawet wykorzystując pełną moc instalacji grzewczej, temperatura powierzchni grzejników na prąd AeroFlow wynosi 30 – 65 stopni Celsjusza w zależności od ustawienia.

Energooszczędne systemy ogrzewania wyposażone są w dodatkowe zabezpieczenia przed przegrzaniem, co znacznie wydłuża okres ich eksploatacji. Nic więc dziwnego, że ekonomiczne i wydajne konstrukcje na ścianę z szamotem stanowią coraz popularniejszą alternatywę dla pomieszczeń ogrzewanych gazem czy węglem.

Nowoczesne i wydajne grzejniki elektryczne, które znajdziesz w asortymencie naszego sklepu, nie wymagają specjalistycznego montażu, podłączenie za pomocą wtyczki 230V.

JAK DOBRAĆ MOC GRZEJNIKA ELEKTRYCZNEGO + DŁUGIE ODDAWANIE CIEPŁA

Kwestią absolutnie kluczową w stworzeniu wydajnego, ekonomicznego i energooszczędnego systemu ogrzewania w domu jest wybór kaloryferów elektrycznych o odpowiedniej mocy. Urządzenie powinno odpowiadać metrażowi pomieszczenia, w którym na zostać zainstalowane. Przyjmuje się, że na każdy metr kwadratowy wnętrza o standardowej wysokości do 2,8 m i bardzo dobrej izolacji budynku zapotrzebowanie grzewcze wynosi 80 W. W takim przypadku niezbędną moc grzejnika na prąd do lokalu o powierzchni 20 m2 możemy wyliczyć, korzystając ze wzoru:

20 x 80 W = 1600 W,
czyli do pokoju o tym metrażu należy zakupić elektryczny grzejnik na ścianę o mocy 1,7 kW.

Warto jednak zdawać sobie sprawę z faktu, że powyższe zapotrzebowanie energetyczne przyjmuje się dla odpowiednio docieplonych budynków.

W przypadku ogrzewania domów ze słabą termoizolacją lub w ogóle niedocieplonych obiektów może ono wynieść nawet 200 W na każdy metr kwadratowy powierzchni.

Zużycie prądu „teoretyczne” można wyliczyć:

 1. moc urządzenia * czas użycia sprzętu = ilość zużytych kWh
 2. kWh * stawka za energię = koszty zużycia energii przez urządzenie.

Jednak… te obliczenia są dobre dla żarówki albo odkurzacza.

Koszt zużycia energii przez nasz energooszczędny grzejnik akumulacyjny będzie zależał od wielu czynników: ceny prądu od dostawcy, temperatury zewnętrznej, temperatury wewnętrznej, temperatury zadanej na termostacie oraz główny czynnik – od stopnia izolacji budynku.

ILE KOSZTUJE ENERGOOSZCZĘDNY GRZEJNIK ELEKTRYCZNY?

Aby jak najmniej zapłacić za ogrzewanie elektryczne, należy zadbać o jak najlepszą izolację termiczną budynku. Nie bez znaczenia a jest również miejsce montażu, które zapewni optymalną cyrkulację powietrza. Dla podniesienia efektywności należy wybierać grzejniki na prąd z termostatem dostępne w naszym sklepie. Urządzenie wyłączy się, po osiągnięciu zadanej temperatury.

Błędem popełnianym przez wiele osób, które chcą zainwestować w ekonomiczne i wydajne ogrzewanie elektryczne na ścianę, jest sugerowanie się wyłącznie ceną i wybór najtańszych rozwiązań. Oszczędność jest w tym przypadku jedynie pozorna – niewielka wydajność najtańszych modeli, ich duża awaryjność czy niska jakość zastosowanych materiałów, w ostatecznym rozrachunku znacznie zwiększą ogólny koszt eksploatacji instalacji grzewczej.

W ofercie sprzedażowej naszej firmy znajdą Państwo wyłącznie najwyższej jakości energooszczędne artykuły do systemów ogrzewania elektrycznego. Z przyjemnością doradzimy również wybór najkorzystniejszych rozwiązań, w pełni dopasowanych do Państwa indywidualnych potrzeb. Ceny grzejników akumulacyjnych na prąd AeroFlow kształtują się od 2299 zł do 3899 zł.